Челси трудно пречупи Зенит с 1:0 у дома на старта на защитата на титлата си на европейски шампион. Ромелу Лукаку вкара единствения гол в Лондон, след като 69 минути защитата на руския първенец удържаше атаките на "сините".

Белгиецът струва 100 милиона британски лири на Челси, за да бъде привлечен от Интер, но вече записа три гола в четирите мача, които изигра в първенството и в Европа. Лукаку отбеляза с глава след центриране на Сесар Аспиликуета.

11 минути преди края Артьом Дзюба бе на сантиметри от изравняването, но вратарят на домакините Едуар Менди спаси. Челси изстрада победата и тръгна плавно в група H, която се очаква да премине без особени проблеми.

В другия мач от карето Ювентус бе далеч по-убедителен при гостуването на Малмьо, елиминирал на прага на груповата фаза българския Лудогорец. Италианският гранд спечели с 3:0.

Алекс Сандро откри, а в последните секунди преди почивката Пауло Дибала и Алваро Мората решиха всичко и нокаутираха шведите.

Виляреал и Аталанта направиха мача на вечерта в група F - 2:2 в Испания. Ремо Фройлер откри за гостите, Ману Тригерос и Грьоневелд обърнаха резултата до 73-ата минута, но 7 преди края вкара Робин Госенс, за да спаси точката за тима от Бергамо.

В същата група по-рано днес Манчестър Юнайтед изненадващо загуби при гостуването на Йънг Бойс с 1:2.

В група G Лил не успя да пречупи Волфсбург - 0:0, въпреки че гостите играха половин час с 10 души след червен картон на американеца Джон Брукс. В шестата минута на добавеното време ВАР отмени дузпа за домакините, решението остана спорно, но френският шампион се размина с победата.

В другия мач от групата Севиля и Залцбург също не се победиха (1:1) след куриозните 4 дузпи, отсъдени през първото полувреме на двубоя.