Челси измъкна 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед и го изправи пред съвсем реалната опасност да остане извън топ 4.

Всъщност, оттук нататък "червените дяволи" ще чакат чудо - на Тотнъм е нужна една точка от 2 мача, за да са сигурни за четворката, а на Челси - 3. Арсенал също е в играта, но явно ще трябва да спечели и двата си последни мача.

Юнайтед е длъжен да го направи и ... да се моли.

Двубоят срещу Челси тръгна силно за "дяволите", които са в ужасна серия. Критиките за вялата им игра в сряда срещу Манчестър Сити (0:2) явно оказаха въздействие, домакините излетяха по терена и тръгнаха настървено да спасяват сезона.

Хуан Мата наказа бившия си отбор Челси с гол в 11-ата минута. Испанецът, който играе рядко, вкара навръх 30-ия си рожден ден.

Челси изравни против логиката в 43-ата минута, след като Давид де Хеа, сочен доскоро за най-добрия вратар в света, изпусна топката в краката на Маркос Алонсо.

Испанският вратар прави серия важни грешки в последните седмици.

Юнайтед бе по-близо до победата, като Маркос Рохо стреля с глава в добавеното време, но от голлинията изчисти Педро.

Изобщо - във фокуса на вниманието на "Олд Трафорд" бяха основно испанците...

Рохо не биваше да е на терена по това време, след като опита да счупи глезена на Вилиан от Челси, но не бе изгонен.

Същото се размина и на съотборника му Неманя Матич преди почивката, както и на Сесар Аспиликуета от гостите. Съдията Мартин Аткинсън определено нямаше най-добрия си ден. За съжаление не бе такъв и за Антонио Рюдигер от Челси, и Ерик Байли от Юнайтед, които напуснаха с травми, които изглеждаха тежки.

Юнайтед е с две победи от 10 мача, което е най-слаба серия за клуба от 1962 г.