Торино удари Милан с 2:0 и замечта за Шампионската лига, където никога не е участвал. Един от най-славните клубове на Италия прави много силен сезон, а успехът над прекия конкурент за топ 4 е ключов.

Андреа Белоти откри от много спорна дузпа в 58-ата минута, а Алекс Беренгер удвои в 69-ата със страхотен удар от въздуха.

Вечерта бе черна за Милан не само заради резултата.

Отборът изпусна нервите си, получи общо 8 жълти картона, а капитанът Алесандро Романьоли бе изгонен за иронично аплодиране на решение на рефера Марко Гуида. Бранителят вече имаше жълт картон, когато направи жеста си в 81-вата минута.

Битката за топ 4 се завърза страхотно, като Ювентус (шампион) и Наполи вече нямат притеснения за местата си там.

Третият Интер също е почти сигурен с 62 т., но нататък е страховито.

Рома е с 58 т., Милан, Аталанта (мач по-малко) и Торино имат по 56, а Лацио е с 55. Всички тези тимове се борят за една позиция или, ако Интер допусне голям срив в оставащите четири кръга - за две.

Милан не е играл в Шампионската лига от сезон 2013-2014 г. Изгнанието на гранда със 7 титли на континента продължава твърде дълго.

Торино пък не е достигал изобщо евротурнирите от 4 г., като в турнира на шампионите е играл само веднъж - през сезон 1976-77 г.

Там никога не е участвал Аталанта, който при победа довечера над Удинезе у дома ще заеме поне след този кръг заветната четвърта позиция.