Славия остави в миналото кошмарното начало на новия сезон в родното първенство. "Белите" сложиха точка на черната си серия от шест мача без победа, в които бяха спечелили само точка, при това още в първия кръг. Днес футболистите от "Овча купел" спечелиха с 1:0 у дома срещу Царско село и така приключиха и друга ужасяваща поредица - пет поредни загуби.

Двубоят не беше особено зрелищен, но домакините със сигурност ще си отдъхнат след дебютния успех, който стана факт след гол на Филип Кръстев. Талантът, който ще доиграе годината в Славия, а след това ще се присъедини към белгийския Ломел, отбеляза единственото попадение в 72-ата минута.

Тогава той вкара с глава, след като бе оставен абсолютно непокрит във вратарското поле на Джони Пласид и прати топката в мрежата за 1:0.

Гостите имаха своите шансове и на два пъти удряха греди - първо това стори Мартин Кавдански след тридесетина минути игра, а в края на първото полувреме Борис Галчев изпълни по прекрасен начин свободен удар, но топката пак се отби в гредата.

След днешната победа на Славия, единственият отбор без успех е Етър. "Белите" остават на тринадесето място, но вече с 4 точки, докато Царско село е на осмо място с 9 спечелени точки.