Черно море и Славия завършиха при резултат 1:1 в ранния мач от неделната програма на родното футболно първенство. На стадион "Тича" във Варна двата тима имаха своите възможности, а домакините пропуснаха дузпа, като все пак успяха да стигнат до точката.

Феновете на домакините не пропуснаха да изразят мнението си относно избора на Борислав Михайлов за президент на БФС, издигайки плакати против него, като бяха облечени и с тематични фланелки. Те не спряха да скандират против Михайлов през цялото първо полувреме, а освен това издигнаха и транспаранти срещу шефовете на своя клуб.

След почивката те не се върнаха на трибните.

Венцислав Керчев от гостите създаде първата опасност в мача след по-малко от пет минути футбол - защитникът на "белите" шутира от далечна дистанция и разтресе напречната греда на домакините.

В 12-ата минута "моряците" получиха правото да изпълнят дузпа, след като закъсняло влизане на Емил Виячки в краката на Леандро Андраде доведе до това отсъждане. Родриго Енрике се нае с изпълнението на наказателния удар, но Светослав Вуцов спаси.

Евгений Сердюк откри резултата в 26-ата минута, когато Андраде го изведе на добра позиция в наказателното поле и той отбеляза с левия крак под плонжа на Вуцов - 1:0.

В началото на второто полувреме прекрасна атака на домакините изведе Велислав Василев на добра позиция. 20-годишният футболист демонстрира чудесно първо докосване и контрол над топката, след което стреля от непосредствена близост, но Вуцов отново спаси.

Само няколко минути по-късно, в 53-ата, топката се озова в Тони Тасев след рикошет в Крис Добрев, а от едва няколко метра той нямаше как да сбърка - 1:1.

В остатъка от мача двата отбора нямаха кой знае колко чисти положения и така в крайна сметка взеха по точка.

Черно море е пети в класирането със 17 точки, а Славия е една позиция по-нагоре с 19.