Черно море победи Левски с 1:0 в дербито на 13-ия кръг в българския футболен шампионат.

Така отборът на Илиан Илиев спря устрема на "сините", които преди този мач бяха постигнали три поредни победи, в които вкараха общо 12 гола.

Единственото попадение за победителите на "Тича" отбеляза Родриго Енрике в 49-ата минута, а "сините" на Станимир Стоилов бяха опасни едва в последните минути - твърде за малко и твърде късно.

Загубата е трета за Мъри начело на отбора след тези срещу ЦСКА и Лудогорец в началото на престоя му. Поражението пък е първо на "Тича" за "сините" от 2018-а.

Снимка: Bulphoto

Така Левски остава на седмата позиция с 14 точки, а Черно море са утвърди на петото място с 21 точки.

"Моряците" започнаха по-активно мача и направиха няколко опасни атаки в началото. В шестата минута Виктор Попов получи сам срещу вратаря и реши да подава, но сгреши. Острото подаване не бе засечено от негов съотборник.

Последваха още няколко удара на домакините до края на полувремето, но твърде неубедителни - или леки в ръцете на вратаря, или в аут. Левски така и не успя да създаде опасности пред вратата на съперника в първата част.

В началото на втората отборът на Илиан Илиев имаше нов изгоден шанс. Сердюк надбяга Зайков и преодоля Николай Михайлов, но от малък ъгъл стреля в аут.

Черно море стигна до своя гол в 49-ата минута. Зе Гомеш подаде на Родриго и бразилецът надигра Драган Михайлов преди да прати топката покрай Николай Михайлов.

След попадението Черно море продължи да натиска и в 54-ата минута Велислав Василев видя как ударът му е париран от стража на "сините".

Първият удар на Левски в мача дойде в 66-ата минута, но Радослав Цонев стреля в тялото на бранител.

В 83-ата минута Родриго пробва да вкара втория си гол с изстрел по земя, но Михайлов отново внимаваше и отрази.

Първата истински добра възможност за Левски дойде в 84-ата минута, когато Георги Миланов намери Билал Бари, но ударът на французина бе блокиран и това помогна на вратаря.

В последната минута на редовното време Пабло Гарсия от Черно море получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Иван Горанов. Секунди по-рано той направи фаул и срещу Георги Миланов.

В 93-ата минута Иван Дюлгеров спаси трите точки за "моряците". Той се намеси по прекрасен начин след центриране и техничен удар на Адриан Краев. Гредата също помогна.