"Черно море" надигра "Локомотив" (Пд) и го победи с 2:1 във Варна в първи плейоф по пътя към финалния бараж за последната квота за Лига Европа. В събота в Пловдив е реваншът.

Победителят ще срещне завършилия на трето място в първенството ("Левски" или "Берое") на 24 май в един мач на негов терен, за да заеме мястото си в евротурнирите.

Домакините имаха достатъчно положения, за да вземат по-солиден аванс преди него, но изпуснаха. Късно попадение остави в играта "Локо", а в края драма и червен картон оцветиха допълнително интригуващия мач.

През първото полувреме гостите се браниха почти през цялото време с 10 души, очевидно дошли за реми или възможно най-удобен резултат.

В 61-вата минута обаче "черно-бялата" крепост рухна след фамозен гол на Атанас Зехиров, който стреля или центрира (той със сигурност ще твърди, че е първото) и прати топката с фалцов удар и парабола в горния ъгъл по диагонал.

Само три минути по-късно Стивън Езе от "Локо" сбърка в центъра и Мехди Фенуш открадна топката, за да я вкара във вратата за 2:0.

И когато нещата изглеждаха сравнително ясни, Филип Михалевич намали след атака отляво и добро центриране. Така интригата остава с пълна сила.

В последните секунди резервата на "Локо" Анте Аралица получи директен червен картон в странна ситуация. Хърватинът напредна и стреля, като оплете краката си с бранител и поиска дузпа. При ставането обаче Аралица ритна противника - дали умишлено или в опит да освободи крака си, за което съдията Николай Йорданов го изгони.