Германия направи решителна крачка към класирането на Евро 2020.

Бундестима спечели гостуването си на Естония с 3:0, макар плановете на Йоаким Льов и компания да се объркаха още в началото на мача.

След само 14 минути игра, немците останаха с 10 души на терена. Емре Джан не си пое добре топката и фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Фран Лийвак.

Българският съдия Георги Кабаков не се поколеба и веднага показа директен червен картон на играча на Ювентус.

Това обърка немците и Естония имаше няколко шанса за гол, но постепенно Бундестима наложи волята си, макар и с човек по-малко.

Първата част завърши без голове, но още в началото на втората с хуба шут Илкай Гюндоган изведе Германия напред.

Само 5 минути по-късно Гюндоган удвои, решвайки изхода на срещата. Крайният резултат оформи Тимо Вернер.

Така Германия и Холандия събраха по 15 точки в челото на група "С". Единстввеният вариант, при който един от двата гранда ще пропусне Европейското, минава през победа на Северна Иралндия над тях в двата мача през ноември, което изглежда немислимо.

Снимка: АР/БТА

Място на шампионата на Стария континет си осигури тимът на Полша, който записа успех с 2:0 над Северна Македония.

Поляците тотално надиграха своя противник, но гол така и не падаше, а мачът отиваше към нулево равенство.

В края на мача обаче Роберт Левандовски отлично промуши топката между краката Кире Ристевски, за да бъде пратена във вратата от притичалия Пжемислав Франковски.

Пет минути по-късно Роберт Левандовски се отчете с ноива асистенция, която оформи крайното 2:0 и прати Полша на Евро 2020.

В другия мач от групата, Австрия спечели гостуването си на Словения с 1:0, след гола на Стефан Пош в началото на мача.

Така два кръга преди края, Австрия заема второто място и домакинска победа над Северна Македония през ноември ще прати отборът сред 24-те най-добри на континента.

Там пропусна да се класира финалистът от последния Мондиал Хърватия.

"Ватрените" завършиха наравно 1:1 в гостуването си на Уелс, а успех ги класираше на Европейско.

Никола Влашич успя да открие в самото начало на мача с хубав удар от границата на наказателното поле, но с последното отиграване за първата част, Гарет Бейл изравни.

В другия мач от групата, Унгария победи Азербайджан с 1:0.

Така Хърватия заема първото място с 14 точки, Унгария е с 12, Словакия с 10, а Уелс с 8.