Байерн Мюнхен поведе с четири точки на Борусия Дортмунд на върха в класирането на Бундеслигата , след като спечели с 1:0 като домакин срещу Вердер Бремен. "Жълто-черните" гостуват на Фрайбург в неделя.

Байерн доминираше в срещата, но дълго време не успя да стигне до гол. Домакините обаче получиха неочакван подарък от Вердер, след като в 58-та минута Милош Велкович удари с лакът Никлас Зюле в спор за висока топка пред наказателното поле и получи втори жълт картон. Потърпевшият от това единоборство Зюле вкара и единствения гол в 75-та минута, когато получи топката пред наказателното поле и се разписа с шут от дъгата.

Байер Леверкузен използва загубата на Вердер и се изкачи на шесто място в класирането, след като победи с 2:0 Нюрнберг. Лукас Аларио в 61-та минута и Кевин Фоланд в 86-та бяха точни за "аспирините", които изостават с четири точки от зона Шампионска лига. Нюрнберг е на девет точки от зоната за спасение в Бундеслигата.

Щутгарт загуби с 0:6 срещу Аугсбург в друг мач от 30-ия кръг. Марко Рихтер (53' и 68') и Филип Макс (29' и 58') вкараха по два гола, а Рани Кедира (11') и Андре Хан (18') бяха точни за Аугсбург, който се отдалечи на десет точки от първия под чертата, който е именно Щутгарт.

Майнц пък победи с 3:1 Фортуна Дюследорф в среща между отбори, които доиграват първенството в "златната среда".