Манчестър е оцветен в червено след триумфа на Юнайтед над Сити в градското дерби.

"Червените дяволи" спечелиха с 2:1 в дома на Сити, макар да бяха смятани за категоричен аутсайдер преди срещата.

Получилият се резултат пък определено зарадва другият голям противник на Юнайтед - Ливърпул.

По-рано днес мърсисайдци спечелиха с 3:0 срещу Борнемут и вече имат преднина от 14 точки пред шампиона Манчестър Сити.

Повратен двубой в хода на сезона, който може да се окаже решителен по пътя към мечтаната титла на Ливърпул.

Манчестърското дерби на "Етихад" премина на високо темпо, като двата тима не спряха нито за миг с атаките.

Естествено, по-активният тим бе Сити, който контролираше играта през почти целия мач, но пък Юнайтед нанесе своите смъртоносни удари за 6 минути.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В 20-ата Маркъс Рашфорд бе препънат в наказателното поле, но играта продължи. Минута по-късно спорната ситуация бе преразгледана с ВАР, като главният рефер отсъди дузпа.

Потърпевшият Рашфорд се нагърби с изпълнението и откри.

Малко по-късно Рашфорд пропусна чисто положение за гол, а след това уцели и гредата.

Вихрените минути за Юнайтед продължиха и в 29-ата Антони Марсиал удвои.

От този момент задачата пред Манчестър Сити изглеждаше непосилна. "Гражданите" опитаха, но но стигнаха само до един гол в края на мача.

Вкара го Николас Отаменди пет минути преди края.

През останалата част на мача контрола на играта от страна на Сити не водеше до стопроцентови положения.

Така след само 16 кръга във Висшата лига, шампионът изглежда предизвестен. На този етап не се вижда как някой ще успее да спре Ливърпул.