Манчестър Юнайтед изигра още един слаб мач в защита през сезона и стигна само до равенство 1:1 срещу опашкаря Бърнли на "Олд Трафорд".

Двата гола от срещата в 35-ия кръг на Висшата лига паднаха късно, като първо "червените дяволи" поведоха с попадение на бразилеца Антъни, а после вратарят им Андре Онана направи дузпа, реализирана от Мохамед Амдуни.

Това беше второ поредно домакинство на Юнайтед срещу отбор в зоната на изпадащите, след като през седмицата тимът победи последния Шефийлд Юнайтед. Този път обаче не заслужи успех и срещу хората на Венсан Компани.

Мачът днес беше много хаотичен. През първата част и двата тима направиха много пропуски, като Онана се отчете с три важни спасявания. На другата врата Кристиан Ериксен и Бруно Фернандеш можеха да открият. Маркъс Рашфорд пък изобщо не беше в групата на отбора.

През втората част пропуските продължаваха, а до гол така и не се стигаше. Ужасна индивидуална грешка на норвежеца Сандер Бергер в 79-ата минута позволи на Антъни да открадне топката и бразилецът вкара на "Олд Трафорд" за първи път от година и половина.

За пореден път през сезона обаче Юнайтед направи късна дузпа, с която да сдаде точките. В 87-ата минута Каземиро върна лошо топката с глава назад, а Андре Онана в опита си да я боксира нокаутира противников играч. След гледане с ВАР съдията правилно посочи бялата точка, а от нея щатният изпълнител Амдуни вкара за 1:1.

В продължението и двата тима заиграха на принципа "всичко или нищо", но се върнаха към пропуските и нови попадения нямаше.

Равенството оставя Манчестър Юнайтед на шестата позиция с 54 точки, но преследвачът Нюкасъл вече е само с една по-малко. Бърнли остава предпоследен с 24, на две от спасителния бряг.