Норич ще се завърне в Чемпиънмшип след само един сезон във Висшата лига.

"Канарчетата" официално са първият изпадащ от Премиър лийг този сезон, а пътуването им надолу бе подсигурено от Уест Хем днес. "Чуковете" биха с 4:0, за да се отдалечат на шест точки от опасната зона в класирането, а голямата звезда на "Кероу Роуд" днес бе Михаил Антонио от състава на гостите.

30-годишният нападател бе автор и на четирите гола в днешния мач, разпределяйки ги равномерно в двете полувремена - две попадения преди почивката, както и още две след подновяването на играта.

Той вкара още в 11-ата минута, когато бе на правилното място в правилното време и разстреля отблизо Тим Крул с мощен шут под напречната греда. Вторият му гол дойде в продължението на първата част, когато отбеляза с глава, отново от няколко метра, след като Марк Ноубъл асистира добре от свободен удар за 2:0.

Хеттрикът на Антонио дойде след още един гол с глава. Първо нападателят бе изведен зад защитата и стреля в обсега на Крул, който спаси, но след това топката отново се озова в острието на Уест Хам и той я прати в мрежата за 3:0 в 54-ата минута. Петнадесетина минути преди края голмайсторът се пласира чудесно във вратарското поле и превърна в гол хубав пас на Райън Фредерикс за финален резултат от 4:0.

30-годишнят Антонио е първият играч на Уест Хем от 1981 година насам, който вкарва четири гола в един мач. Тогава Дейвид Крос го прави в лондонското дерби с Тотнъм Хотспър.

Днешните три точки увеличиха актива на "чуковете" до общо 34, което им отрежда шестнадесетото място във временното класиране, колкото има и седемнадесетия Уотфорд. Норич е на дъното с 21 точки в 35 мача.