Унион продължава да оборва всякакви прогнози в Бундеслигата, след като с късен гол повали Байер Леверкузен - 1:0, в първия мач от 16-ия кръг.

Резервата Седрик Тушер вкара две минути преди края, за да прати в екстаз играчите в червени екипи на празния им, но все пак култов стадион "Старото лесничейство".

Точките пратиха Унион на четвърто място, вече в зона "Шампионска лига", макар до края на сезона да има твърде много време за такива сметки.

Тимът има 28 точки и изпревари Борусия (Дортмунд) по голова разлика!

Малкият клуб от Берлин е само на 1 точка зад третия Леверкузен, когото удари тежко тази вечер, както и на три зад втория РБ Лайпциг. И само на 5 пункта от Байерн, шампион на Германия и Европа.

Един от главните фаворити за изпадане преди сезона е допуснал само две загуби в 16 мача в елита, като на неговия терен успя да го бие единствено Аугсбург.