Челси за първи път през сезона не спечели мач във Висшата лига.

В среща от шестия кръг хората на Маурисио Сари завършиха наравно 0:0 при гостуването си на Уест Хям на Олимпийския стадион в Лондон.

Така "чуковете" в трети пореден мач не загубиха от този съперник и записаха втори пореден добър резултат след четирите поредни загуби в началото на сезона.

И двата отбора могат да съжаляват за пропуснатия успех, но равният резултат бе логичен.

Михаел Антонио направи два пропуска за домакините през първото полувреме, като виновникът за втория бе най-скъпият вратар в света - Кепа.

В началото на втората част играчите на Пелегрини продължиха да са много настоятелни и отправиха още удари.

Най-добрият шанс за Челси се откри в 66-а минута, когато негов удар от непосредствена близост бе спасен от Лукаш Фабиански с глава.

Но истински големият пропуск бе пред Ярмоленко в 77-а минута. Той получи перфектно центриране от резервата Снодграс и с глава не успя да отправи точен удар от перфектна позиция.

В следващия уикенд Челси, който е втори, ще приеме водача в класирането Ливърпул - единственият отбор с пълен актив до момента.