Манчестър Юнайтед записа още един разочароващ резултат във Висшата лига - загуба с 0:2 при гостуването на Уест Хям.

"Чуковете" победиха своя исторически съперник на свой терен във втора поредна година, а един от героите бе същият - украинецът Андрий Ярмоленко, който откри резултата.

"Червените дяволи" имаха своите шансове, но отново не бяха достатъчно креативни в атакка, което поставя пореден въпрос около трансферната им политика през това лято.

Това бе четвърта грешна стъпка за отбора на Оле Гунар Солскяр след равенствата с Уулвърхямптън и Саутхемптън, както и домакинската загуба от Кристъл Палас.

С победата си Уест Хям не само задмина по-именития си съперник, но и се озова в топ 5 на класирането.

Първото полувреме на "Олимпийския стадион" бе подвластно на предпазлива игра от двата отбора, макар че имаха периоди, в които доминираха. Головите положения не бяха много преди почивката, но в 44-та минута Уест Хям поведе с гол на Андрий Ярмоленко, който стреля технично.

Втората част бе далеч по-интересна. В 48-та минута ХУан Мата направи огромен пропуск от перфектна позиция след успоредно на вратата подаване от Андреас Перейра. Испанецът бе длъжник на своите.

В 62-та минута Давид Де Хея впечатли с трудно спасяване след удар на Фелипе Андерсон от много близка дистанция.

На другата врата Лукаш Фабиански също отвърна със страхотно спасяване. Хари Магуайър пробва рефлекса му след хаос в наказателното поле.

В 84-та минута всичко в мача бе решено. Аарън Кресуел матира Де Хея с фантастично изпълнение на пряк свободен удар. Топката намери горния десен ъгъл и бе неспасяема.

Три минути по-късно Даниел Джеймс имаше добър шанс да върне едно попадение, но след пробива си оплете топката във външната страна на мрежата.

В друга среща, която се игра по същото време, Кристъл Палас и Уулвърхямптън завършиха наравно 1:1 в Лондон.