Арсенал записа пети пореден мач без победа като гост във Висшата лига, губейки от Уест Хям с 0:1 в първа среща от 22-ия кръг.

След като сразиха Манчестър Юнайтед по-рано през сезона и направиха равен с Челси, сега "чуковете" се справиха и с друг от големите клубове, за да покажат за пореден път, че прогресират.

Арсенал допусна твърде много ситуации пред своята врата и в същото време пропусна не малко пред тази на бившия си страж Фабинаски.

Дебют за домакините направи бившия халф на "артилеристите" Самир Насри, който се завърна във футбола след допинг наказание. Французинът се отчете с асистенция при победния гол на младия Деклан Райс в 48-та минута.

Преди това през първата част Александър Лаказет и Матео Гендузи направиха пропуски за гостите, а най-добрата ситуация за Уест Хям се откри пред Фелипе Андерсон.

Втората част също изобилстваше с опасни удари, но си личеше, че домакините са по-амбицираният и по-опасният отбор.

Лоша новина за тях обаче е, че звездата Марко Арнаутович направи жест, с който сякаш се сбогува с публиката, с което подсили спекулациите, че има приета оферта от Китай.

Загубата застрашава петото място на Арсенал, който води с 3 точки на Манчестър Юнайтед при мач повече. Уест Хям се изкачи до осмата позиция с актив от 31 точки.