Днешните мачове от настоящия кръг в Бундеслигата предложиха изобилие от попадение.

В петте срещи, които започнаха от 16:30 часа, паднаха общо 18 попадение, а акцентът определено е загубата на втория Лайпциг от предпоследния Майнц с 2:3 като гост.

Два гола на Муса Ниакате и един на Леандро Барейро донесоха успеха на домакините, а точни за Лайпциг бяха Тайлър Адамс и Вили Орбан.

Третият Леверкузен също изненадващо загуби и то като домакин. Волфсбург взе победата на "Бай Арена" с 1:0 след попадение на Боте Баку в 35-ата минута.

Лука Йович изигра нов силен мач при завръщането си в Айнтрахт Франкфурт. Той вкара попадение при разгрома на неговия отбор срещу Арминия Билефелд с 5:1 в гостуване. За победителите силен двубой изигра и Андре Силва, който вкара на два пъти.

В дербита в средата на таблицата Фрайбург победи Щутгарт с 2:1, а Аугсбург се српави с Юнион Берлин със същия резултат.

В класирането продължава да води Байерн с 39 точки и мач по-малко, който е гостуване на Шалке утре. Лайпциг е втори с 35 точки, а Леверкузен трети с 32. Волфсбург вече е четвърти, изравнявайки се с "аспирините".