Тотнъм е първият осминафиналист в Лига Европа този сезон.

Лондончани разгромиха австрийския Волфсбергер и във втория мач помежду им, като този път не допуснаха гол във вратата си и след 4:0 у дома продължават напред към следващата фаза с общ резултат 8:1.

Деле Али откри със задна ножица след само 11 минути игра, а до почивката не паднаха повече голове. След подновяването на играта англичанинът продължи със силните изяви и асистира на Каролс Винисиус в 50-ата минута, а двадесетина минути преди края подаде и към резервата Гарет Бейл, който вкара за 3:0. Последното попадение отново бе на Карлос Винисиус, отбелязал седем минути преди края.

Така Али, който има повече мачове в Лига Европа, отколкото в Премиър лийг, припомни на Жозе Моуриньо на какво е способен, когато получава шанс за изява.

Останалите мачове от 1/16-финалната фаза на втората по сила надпревара в европейския клубен футбол са утре.