Наставникът на "Левски" - Делио Роси, говори пред репортери след завръщането на "сините" от Лихтенщайн.

Вчера тимът му претъпря срамно поражение с 0:1 на местния "Вадуц" в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

"Обикновено не си сменям мнението на следващия ден, мачът го имам в главата си. Не играхме добре през първото полувреме, не бяхме като отбор, не бяхме балансирани, след почивката играхме по-добре, но не можахме да отбележим гол.

Вчера играхме без двама титуляри в сравнение с миналия сезон. Спорно е дали "Левски" трябва да побеждава такива отбори без 2-3 титуляри. Винаги зависи от това как играем. Според мен вие винаги търсите някой виновен. Виновният го имате. Много по-лесно е да се руши, отколкото да се гради. Аз винаги излизам с лицето си поемам отговорност.

Със сигурност реваншът ще бъде по-труден, ние имаме контузени, някои не играят от по-отдавна. В същото време ще бъде много хубаво, когато победим и смятам, че ще успеем. Не съм говорил с президента на клуба от известно време.

Кабрал? На никого не е приятно да бъде заменен, особено, когато мачът не върви. Важното е да демонстрира добра игра в следващия мач и да покаже, че неправилно е бил заменен. Винаги има някакви проблеми, но този отбор преди месец и половина каза, че има потенциал.

Оставка? Тази дума не съществува в моя речник. Тя е признак на това да се предадеш, а аз не се предавам. Със собственика не сме говорили лично, иначе си говорим по телефона. Нека е ясно - нищо не е променено спрямо предната година.

Всеки може да загуби, но да се срамуваме, не мисля. Понякога отборът може да играе по-добре, а друг път да загуби, но това не е повод за срам. Тук съм, когато нещо не върви, за да поема отговорността. Моята работа обаче не е да търся виновни, а да се опитам да оправя нещата. Ще работя за това, както правя винаги".

Реваншът между "Левски" и "Вадуц" е във вторник - 17.07 на "Герена".