4 мача в ден номер 4 на Мондиала - при това какви!

Богатата на емоции футболна програма в Катар стартира със сблъсък от група F, където финалистът от последното световно започна участието си.

Хърватия обаче не успя да пробие мароканската стена и в крайна сметка двата тима си поделиха по точка, завършвайки 0:0.

ГАЛЕРИЯ ОТ С НАЙ-ЗРЕЛИЩНИТЕ СНИМКИ ОТ ДЕНЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

След този футболен аламинут всички погледи се насочиха към дебютния мач на Германия в група E, a съперник бяха коравите японци.

Бундестимът поведе с гол от дузпа на Гюндоган и всички очакваха безоблачни 3 точки. "Самураите" обаче нанесоха два светкавични удара през второто полувреме и хвърлиха голямата бомба на турнира - 2:1.

Снимка: Getty images

А ситуацията за германците стана още по-сложна, след като в следващия мач видяха на какво е способен следващият им съперник - Испания. Ла Фурия унищожи със 7:0 Коста Рика във футболна лекция, която ще се изучава в учебниците.

Играчите на Луис Енрике демонстрираха фантазия и изумителни комбинации, записвайки най-убедителната си победа на световни първенства. Подобрявайки предишния си рекорд, който бе доста болезнен за нас - онова 6:1 срещу България на Мондиал 1998.

Getty Images

Така Испания оглави класирането с 3 точки и чудовищна голова разлика, като следващият мач срещу Германия може да е ключов за съдбата на двата еврогранда.

На върха в групата си също се изкачи, макар и много трудно, Белгия. "Дяволите" се възползваха от грешната стъпка на Хърватия и са еднолични лидери след 1:0 срещу Канада. Двубоят обаче ще се запомни с вдъхновената игра на "кленовите листа", които изпуснаха дузпа и определено могат да съжаляват, че не успяха да спечелят поне точка.

Белгийците, от своя страна, не впечатлиха с изявите си и могат само да благодарят на Мишо Батшуай за гола, който им донесе трите точки.

В четвъртък ни очакват нови 4 мача, а Мондиалът в Катар определено набира скорост.