Ювентус запази надеждата си за класиране за Шампионската лига жива след победа с 3:2 срещу новия шампион на Италия - Интер. Дербито на Италия, както е известна тази битка, бе истински трилър, в който имаше дузпи, изгонени и автогол

ВАР властваше през първото полувреме, когато съдията отсъди две дузпи след консултация със системата, а по-късно в двубоя бяха изгонени Родриго Бентакур от домакините и Марсело Брозович от гостите.

Кристиано Роналдо откри от бялата точка в 24-ата минута, но Ромелу Лукаку сравнително бързо изравни, отново от дузпа 11 минути по-късно. Първият гол за сезона в Серия “А” на Хуан Куадрадо върна преднината на “бианконерите” в добавеното време на първата част - 2:1.

Роналдо бе сменен 20 минути преди края, а в 83-ата минута Джорджо Киелини си отбеляза автогол, който бе прегледан от ВАР и съдията даде на Киелини жълт картон за нарушение срещу Лукаку.

Перишич събори Куадрадо в наказателното поле в самия край на мача, след което колумбийското крило застана зад топката и донесе трите точки на своя отбор - 3:2. Брозович бе изгонен за втори жълт картон заради фаул срещу Куадрадо в добавеното време.

Юве в момента е четвърти със 75 точки, но и мач повече от петия - Наполи. Неаполитанците гостуват на Фиорентина този кръг.

Последният кръг от първенството е след седмица.