Кирил Десподов се появи в игра за първи път в екипа на Каляри и записа исторически дебют в Серия "А".

Футболистът на годината у нас влезе като резерва в 76-ата минута срещу Милан на славния стадион "Сан Сиро".

Българинът замени молдовеца Артур Йоница при 3:0 за домакините, което се оказа и крайният резултат в двубоя.

Десподов не успя да направи нищо запомнящо се, почти не игра с топката за времето на терена, но все пак направи първата крачка след трансфера - дебюта.

Бившият нападател на ЦСКА застана вляво на атаката на сардинците, но не получи удобна възможност да тръгне срещу бранителите на скорост с топката.

Появата на националния нападател в мача означава, че все пак през този сезон имаме българско участие в някой от големите пет европейски клубни шампионати.

Каляри бързо се озова в ролята на спаринг в двубоя, като в 13-ата минута Лука Чепители си отбеляза нелеп автогол, а 9 минути по-късно бразилецът Лукас Пакета вкара първото си попадение за Милан.

Полската голова сензация Кшищоф Пьонтек направи 3:0 в 62-рата минута, докато Десподов още гледаше от скамейката.

Поражението оставя Каляри опасно близо до изпадащите - само на три точки над Емполи, който е в зоната.