Кирил Десподов продължава с невероятното си представяне в Австрия, като донесе нов успех на своя тим.

Родният национал се разписа два пъти при успеха на неговия Щурм Грац с 3:1 над Хартберг в мач от 14-ия кръг на местната Бундеслига.

Освен двете си попадения, Десподов се отчете и с асистенция за първия гол в мача. Така юношата на Литекс вече има 6 гола за Шурм, като всички те дойдоха в последните две седмици.

Първата част на днешния двубой в Грац завърши при резултат 0:0, но в началото на втората Десподов подаде на Торстен Рьошер, който откри.

Гостите от Хартберг изравниха чрез Феликс Люкендер, преди да дойдат решителните последни минути, в които главно действащо лице бе Кирил Десподов.

Седем минути преди края той изведе Щурм напред след асистенция на Рьошер, а в последната 90-ата минута реши вскичко с втория си гол в мача.

Така Щурм събра 23 точки на петото място, а с представянето си българското крило отново започна да събира погледите на по-сериозни клубове.