Локомотив (Сф) направи забележително второ полувреме с девет души и удържа Септември за 1:1, въпреки че игра от 35-ата минута не с един, а с двама футболисти по-малко на терена.

В един пълен с драматични моменти и инциденти мач в "Надежда", домакините не се дадоха и показаха още веднъж, че през този сезон са един от най-здравите отбори в елита на българския футбол.

След минутата мълчание за легендарния Петър Жеков, който почина днес на 78-годишна възраст, Локо стартира мача като фаворит и взе инициативата. Но в 15-ата минута нещата драматично се измениха. Вратарят Александър Любенов закъсня за дълга топка и фаулира изпреварилия го нападател Мартин Петков.

Реферът Георги Давидов първоначално показа жълт картон на стража, но бе пратен да гледа монитора от хората в стаичката за ВАР. И промени решението си - червен картон, Локо с 10 души още от самото начало.

Въпреки това домакините поведоха - Юли Ненов проби отдясно и стреля точно в 33-ата минута, като десетте "червено-черни" изглеждаха още по-надъхани да победят. Но само 120 секунди след гола Антонио Вутов също получи директен червен картон, след като влезе остро в краката на съперник. И тук Давидов отиде при монитора, но не промени първоначалното си решение.

В третата минута на добавеното време на първата част Септември изравни - Атанас Кабов вкара от малък ъгъл, като вина може да се търси и в резервния вратар от Гамбия Бабукар Гай.

Но той бе безгрешен до края във второ полувреме, в което девет локомотивци ограничиха съперника до няколко центрирания и далечни удари. Най-опасната ситуация дойде в 68-ата минута, когато Айкут Рамадан щеше да счупи напречната греда с шут от десетина метра.

Но Локо идържа и си заслужи точката, за да остане на девето място с 28 точки.

Септември е 12-и с 16, изпреварвайки по голова разлика Ботев (Враца).