Диего Симеоне трудно удържаше емоциите си през всичките 90 минути на вчерашния мач от осминафиналите на Шампионска лига между неговия Атлетико и Ливърпул.

Камерите непрестанно следяха аржентинеца, който подскачаше край тъчлинията и като диригент едновременно вдигаше публиката на крака и наставляваше своите играчи.

Те му се отблагодариха със заслужена победа с 1:0, в която тотално обезличиха футболното страшилище на Европа в последната година - Ливърпул.

Естествено, емоциите на Симеоне не стихнаха и след края на мача, когато той заяви:

"Няма да кажа, че това беше най-добрата ни вечер, защото не спечелихме трофей. Но има нощи, които няма как да забрави, тази беше една от тях.

Най-добрият отбор в света дойде тук и ние го победихме. Победите раждат победите. За да се чувстваш силен, трябва да побеждаваш. Това бе изключително важен успех за този клуб. Не се заблуждавам, има още един мач. Те са доста опасни, защото имат феноменални играчи навсякъде по терена.

Мога да кажа, че започнахме да ковем тази победа още по пътя към стадиона. Видях играчи, които вярват, видях красивата страна на футбола. Публиката и отборът бяха като едно. Осем години съм тук, но такава подкрепа от първата до последната минута не е имало".

Колегата му Юрген Клоп бе далеч по-умерен в изказванията. Той логично нямаше как да е доволен, защото момчетата му не успяха да отправят точен удар за целия мач.

"Този резултат устройва Атлетико. Те щяха да са доволни и на 0:0. Но трябва да приемем нещата такива, каквито са. Гледаме напред към реванша. Добре дошли на "Анфийлд". Все още нищо не е свършило. Точно това не трябваше да става, но се случи. Очаквахме подобна битка и подобна атмосфера. Харесаха ми много неща от мача. Резултатът е само 0:1, така че предстои втората част на нашия стаидион.

е се защитаваха с всички средства - особено в наказателното си поле бяха безупречни. Садио Мане бе набелязан и се постараха да му изкарат жълт картон. В подобна атмосфера реферът трябва да бъде много стабилен. Играчите на Атлетико падаха за щяло и нещяло. Но не мога да ги обвинявам. Всичко е наред. Резултатът е 0:1 на полувремето, а ни предстои най-дългата почивка между полувремената и смятам да я използваме максимално".