Байерн (Мюнхен) се класира на финала за Купата на Германия след драматична победа с 3:2 срещу Вердер в Бремен.

Баварците взеха комфортен аванс от 2:0 малко след час игра, но шокиращо допуснаха изравняване в рамките на две минути. Спорна дузпа отсъдена от съдията Даниел Зиберт обаче подпечата успеха на доминатора в Бундеслигата.

Байерн поведе в 36-та минута след голяма доза случайност. Удар се отклони в гредата и защитник, а топката стигна до Робърт Левандовски, който от удобна позиция я довкара във вратата.

В 63-та минута резултатът стана 2:0. Удар на Леон Горецка бе неточен, но попадна в Томас Мюлер, който бързо обработи топката и я вкара неспасяемо във вратата на Павленка.

Спорният момент дойде в 80-та минута. Даниел Зийберт и Кингсли Коман гониха топка в наказателното поле и защитникът използва рамото си. Последва падане на французина и съдията видя достатъчно основание за дузпа.

Робърт Левандовски вкара от бялата точка и има 9 гола в последните 9 мача за клуб и държава.

На финала на 25 май Байерн ще се изправи срещу РБ (Лайпциг), който ден по-рано се справи с Хамбургер.