Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев пусна публикация във Фейсбук профила си минути след края на паметното 5:1 над ЦСКА (Москва) в Лига Европа.

"Това е моят Лудогорец!!! Браво, момчета!", бе написал босът.

Няма съмнение, че това е вечерта с най-голяма стойност и тежест в европейския футбол за клуба от Разград.

В неговата кратка история в турнирите на УЕФА (от есента на 2012-а), Лудогорец изигра вече доста мачове, спечели и немалко победи. Гастролира на "Сантяго Бернабеу", "Анфийлд", "Олимпико".

Но като резултат, който ще отекне из европейския футбол, това 5:1 над руския гранд ЦСКА, е несравнимо.

"През целия мач следвахме нашия план - анализира треньорът Станислав Генчев. - На полувремето им казах, че ако продължаваме така, можем да вкараме два-три гола. За моя радост вкарахме три бързи, момчетата се отпуснаха.

Щом бихме ЦСКА (Москва) с 5:1, нормално е това да се счита за най-добрия ни мач.

Да, наистина, пет гола за едно полувреме са много срещу такъв отбор, но резултатът е справедлив. Нашата цел е да излезем от групата. Във всеки мач излизаме за победа. Надявам се на класиране за елиминациите."