Кошмарното представяне на Ливърпул изглежда няма край. А поредният отбор, който успя да се справи с мърсисайдци, стана Уулвърхемптън.

"Вълците" се възползваха по перфектен начин от кризата в далеч по-именития си съперник и спечелиха с 3:0 домакинството си на "Молиню" в мач от 22 кръг на Премиърлийг. Важни 3 точки, с които тимът се измъкна от зоната на изпадащите. А Ливърпул пък се свлече до десетата позиция, записвайки трета поредна загуба като гост.

Ливърпул се представи безобразно през първото полувреме, като допусна гол още в петата минута. Или по-точно - автогол на Матип.

В 12-ата пък Доусън се разписа за 2:0, а "вълците"изпуснаха още куп положения до почивката.

Getty Images

След инструкции от Клоп Ливърпул излезе преобразен за второто полувреме и пое изцяло контрола над мача. Пропуски на Салах и Нунес обаче попречиха за отбелязването на поне един гол.

Вместо това - Уулвърхемптън направи светкавична контраатака в 71 минута, когато Рубен Невеш се разписа за крайното 3:0.

Така Ливърпул за пореден път разочарова феновете си, а загубата увеличи още повече напрежението върху Юрген Клоп. Мениджърът все още се ползва с доверие от ръководството, но кошмарното представяне в шампионата може да наклони везните към раздяла.

А показателно беше как феновете на Уулвърхемптън изпратиха Клоп - с популярното скандиране "На сутринта ще си уволнен"...