Борусия (Дортмунд) стана фаворит за второто място в групата на смъртта (F) в Шампионска лига.

"Жълто-черните" взеха реванш на Интер след загубата си в Италия преди две седмици и ги победиха с 3:2 в Германия след впечатляващ обрат.

Отборът на Лусиен Фавр изоставаше с 0:2 на полувремето на "Сигнал-Идуна парк", но през втората част излезе преобразен и е само на точка зад лидера Барселона, който по-рано сгреши срещу Славия (Прага).

Така дори Дортмунд и Интер могат да мислят за първото място в групата, ако евентуално победят каталунците в предстоящите двубои.

Интер поведе още в петата минута с попадение на аржентинеца Лаутаро Мартинес, който се превръща в една от головите машни на европейския футбол. В 40-та минута Матиас Весино направи 2:0 след асистенция на Антонио Кандрева.

През втората част Дортмунд се вдигна и върна за 1:2 чрез Ашраф Хакими. В 64-та Юлиан Брант изравни за 2:2, а в 74-та отново Хакими направи пълния обрат.

Интер се втурна да търси равенството, но направи няколко пропуска в края на мача.