Томи Юрич стана герой за своя отбор Аделаида Юнайтед в луд мач от непредвидимото и зрелищно австралийско първенство - 3:2 у дома над Сентрал Коуст Маринърс.

Деветката, който до края на 2020-а бе част от българския ЦСКА, но така и не успя да се наложи в титулярния състав за близо година и половина, реализира три гола. И трите бяха от дузпи, което прави това един уникален хеттрик!

Юрич вкара хладнокръвно от 11 метра в 34-ата минута за 1:1, в 70-ата за 2:2, а в 86-ата реализира третата си дузпа за 3:2, както завърши и мачът. И трите наказателни удара бяха преглеждани с ВАР, като последният бе полемичен и дълго бе оспорван от гостите.

Двубоят така или иначе бе изключителен, изпълнен с много положения, като в добавеното време Маринърс по чудо не стигнаха до изравняване.

Те остават лидер в класирането с 18 точки, докато Аделаида има 10. Любопитно, отборът на Юрич е реализирал общо 11 попадения дотук в първенството за 8 мача, а хърватинът е автор на 4 от тях. За 18 месеца в ЦСКА той вкара общо 1 гол.

Бившият национал на Австралия призна още при завръщането си в родината, че се цели в това отново да спечели място в тима на кенгурутата.

Австралийският отбор очаква подновяването на световните квалификации в началото на юни, а по-късно същия месец ще играе със специална покана и на турнира Копа Америка.

Юрич има 41 мача и 8 гола за Австралия, като игра и на Мондиал 2018 за страната.