ЦСКА спечели точка при гостуването си на Рома на "Олимпико", като футболистите на Даниел Моралес могат да съжаляват, че не взеха нещо повече от Вечния град. Българите завършиха 0:0 при може би най-сериозния си тест в Лига Европа този сезон, като показаха добре организирана игра и имаха не един или два шанса за гол.

Така след домакинската загуба от Клуж и последвалата по-късно треньорска смяна, столичани спечелиха първата си точка в турнира след пауза от десетилетие.

Рома започна наистина устремено, като още във втората минута на Густаво Бусато му се наложи да спасява шут на Гонсало Вийяр, а веднага след това гол на Крис Смолинг бе отменен. Той получи пас от Хенрих Мхитарян, който обаче бе в засада и това доведе до незачитането на попадението.

Снимка: АР/БТА

Първите две опасности за ЦСКА дойдоха чрез Али Соу, който се освобождаваше на два пъти по отличен начин от защитата на "вълците", но не успяваше да завърши атаките достатъчно добре. Джером Синклеър също имаше добри включвания по десния фланг, а като цяло гостите стояха по изключително добър начин и показаха спокойствие и добра организация в играта си.

Бусато пак спаси в 16-ата минута, когато изби топката в гредата, а след това българите се активизираха видимо в нападение и създадоха няколко добри възможности пред вратата на Пау Лопес. В 20-ата минута Юнус Санкаре стреля слабо, а минута по-късно Брадли Мазику влезе на скорост в наказателното поле и шутира, но топката рикошира в италиански защитник и излезе в корнер.

В 32-ата минута Мхитарян нацели напречната греда с майсторско изпълнение от движение, а Рома все по-упорито тестваше българската защита, която обаче отговаряше на предизвикателството достойно.

Бившата звезда на Барселона Педро Родригес се появи в игра за старта на второто полувреме, в което обаче първата реална опасност бе на българска сметка - Санкаре стреля с глава от вратарското поле, Лопес спаси, а топката се озова във Валентин Антов, който обаче от няколко метра шутира високо над вратата.

Резервата Енрике Рафаел проби по лявото крило и шутира по земя в 65-ата минута, но Лопес отнов оспаси. Пет минути след това Пауло Фонсека пусна голямата звезда на Рома Един Джеко в игра, търсейки победата.

Минута по-късно Али Соу пропусна може би най-добрата възможност за своя отбор, след като се откъсна сам срещу вратаря, но стреля в неговия обсег. ЦСКА натисна и Йомов отправи удар с глава, а в ответната атака Джеко с лекота размина няколко защитници на гостите, но се засуети преди да стреля.

Густаво Бусато отново направи отлично спасяване десетина минути преди края, когато парира силен шут на Пелегрини.

В 83-ата минута съдията лиши българите от изключителна възможност и вместо да пусне авантаж, спря играта за нарушение в момент, в който трима футболисти на българите се откъсваха сами срещу двама играчи на Рома.

Другата среща от групата също завърши с равенство - Клуж и Йънг Бойс си отбелязаха по веднъж за 1:1, като за швейцарците това бе първа точка в групата.