"Дунав" (Русе) победи "Септември" (София) с 2:0 като гост в последния мач на двата тима от Група "Б" на втората осмица.

Победата гарантира на русенци третото място в групата, което им отрежда бараж срешу най-слабия тим в Първа лига - "Витоша" (Бистрица).

"Септември" пък си беше осигурил първото място преди мача и ще играе бараж за Лига Европа срещу някой измежду "Салвия" и "Черно море".

Резултатът бе открит от гостите в шестата минута, когато многоходова комбинация изведе Бирсент Карагарен на чиста позиция, а той простреля Янко Георгиев.

В 24-та "Дунав" удвои преднината си. След един рикошет Исмаил Иса получи възможност да напредне в наказателното поле и с прецизен удар да направи 2:0.

В самия край на първата част "Септември" можеше да намали. След едно разбъркване при центриране от фаул, Елтон Дос Рейс се оказа на чиста позиция, но ударът му от малкото наказателно поле срещна гредата.

През втората част "Септември" бе по-активният тим и на няколко пъти бе много близо до намаляването на резултата.

На два пъти обаче Борис Галчев и Мартин Тошев пропуснаха от много чисти позиции.

Първо опитният Галчев отмъкна топката пред крака на резервата Ишмаел Байду, който чакаше на празна врата и ударът му мина на сантиметри от гредата.

По-късно пък нападателят не успя да преодолее Мартин Луков от чиста позиция и стражът спаси вратата си.

До края на срещата темпото спадна, което бе в полза на гостите и те се поздравиха с трета поредна победа.