Отборът на Етър спечели за първи път у дома от месец септември, след като надви варненския Черно море с 1:0.

Търновският тим записа тежки поражения с 0:5, 0:4 и 0:3 от Локо Пловдив, ЦСКА и Левски в последния месец, но съумя да излезе от тежката ситуация с днешния успех.

От своя страна Черно море допусна трето поредно поражение в първенството.

Мачът между двата тима на стадион "Ивайло" бе изключително интригуващ, с много положения и пред двете врати.

Единственият гол обаче падна в последната минута на първата част, когато Румен Руменов се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Мирослав Енчев срещу Даниел Младенов.

Черно море също получи правото да изпълни дузпа през втората част, но младият Мартин Минчев не успя да вкара.

Ударът му бе спасен от опитния Христо Иванов, който е с 19 години по-стар от него.

Черно море имаше още няколко страхотни шанса, но Иванов спасяваше, а веднъж и гредата му се притече на помощ.

Така след 16 кръга Етър събра актив от 17 точки и заема деветата позиция, докато Черно море е шести с 21 точки.