С гол от дузпа на Раул Хименес английският Уулвърхемптън стигна до четвъртфиналите в Лига Европа. Попадението още в осмата минута стигна за 1:0 у дома срещу Олимпиакос в реванша от осминафиналите (1:1 в Гърция в първия мач).

Вратарят на гостите Боби Алан сбърка фатално, изпусна контрол над топката и събори Проденс от домакините, за да направи дузпа. Мексиканецът Хименес не му прости от 11 метра, след което настана време за страхотен сблъсък.

Олимпиакос постепенно се върна в играта, изпусна няколко положения, а в 28-ата минута изравни чрез Камара. ВАР обаче се намеси и видя микроскопична засада в атаката, което анулира попадението.

След почивката герой стана Руи Патрисио, вратарят на Уулвс, който спаси три ситуации. Домакините също можеха да вкарат втори гол, но пропуснаха шансовете си и трепериха до края на последната 6-а минута от добавеното време. Всичко обаче завърши добре за "вълците", които са част от глутницата на последните 8 тима, останали в турнира.

В другия късен мач Базел не срещна проблем да затвори сблъсъка с Айнтрахт - 1:0 у дома в реванша след 3:0 навън в първия мач, игран преди близо 6 месеца.

Ето я и пълната схема на турнира, който от другата седмица се мести изцяло на четири германски стадиона.