Ливърпул победи Астън Вила с 1:0 в мач на "Анфийлд" от 16-ия кръг на Висшата лига, който беляза завръщането на Стивън Джерард за първи път след края на професионалната му кариера.

Бирмингамци на английския наставник играха достойно, но бяха победение след точно изпълнена дузпа на Мохамед Салах в 67-ата минута, като тя бе отсъдена за нарушение срещу самия него от Тайлър Мингс. Петата поредна победа за отбора на Юрген Клоп носи актив от 37 точки и мърсисайдци продължават да изостават с една от Манчестър Сити.

"Гражданите" днес победиха гостуващия Уулвърхямптън с 1:0 също с дузпа. Изпълни я Рахийм Стърлинг заради игра с ръка на Жоао Моутиньо. През първата част на мача Раул Хименес си изкара набързо два жълти картона и бе изгонен.

Челси остава трети с 36 точки, след като измъчено победи Лийдс на "Стамфорд Бридж" и срещата завърши при 3:2.

Гостите поведоха от дузпа на Рафиня в 28-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Маркос Алонсо срещу Даниел Джеймс.

"Сините" стигнаха до изравняването в 42-ата минута. Алонсо проби и се реабилитира с асистенция към Мейсън Маунт, който стреля по земя от труден ъгъл.

Вторият гол за домакините дойде в 58-ата минута и точен бе Жоржиньо от дузпа. Тя бе отсъдена от съдията след ВАР заради рискован шпагат на Рафиня срещу Антонио Рюдигер.

В 83-ата минута Лийдс изравни, когато Тайлър Робъртс центрира към резервата Джо Гелхарт и младият англичанин засече за 2:2.

Челси стигна до крайния успех с нова дузпа на Жоржиньо късно в 94-ата минута. Нарушението отново беше срещу Рюдигер, този път след намеса на Адам Форшоу.

Арсенал победи Саутхемптън на своя "Емирейтс" с 3:0 и намали напрежението върху треньора си Микел Артета, който записа три разочароващи загуби в последните седмици. Вече е пети с 26 точки.

Арсенал поведе в 21-ата минута, когато Букайо Сака проби по десния фланг и центрира по земя за Александър Лаказет. Последва безпощаден удар на френския нападател.

В 27-ата минута Мартин Йодегард направи 2:0 с удар с глава от близка дистанция след пас по същия начин от Кийрън Тиърни.

Третото попадение за "артилеристите" падна в 62-ата минута. Габриел Магаляеш бе точен с глава след центриране от корнер на Габриел Мартинели.