Невероятно, но факт. "Витоша" (Бистрица) се спаси и ще играе в Първа лига и през следващия сезон.

Бистричани спечелиха изключително драматичния бараж срещу "Локомотив" (София) със 6:4 след изпълнение на дузпи, до които стигнаха с гол на Стефан Христов в 123-та минута.

Така след сезон, в който завърши последен, с 13 точки от 32 мача, тимът на "Витоша" успя да се спаси, елиминирайки в два поредни баража два от емблематичните клубове в българския футбол - "Локомотив" (София) и "Пирин" (Благоевград).

Баражът, който се играеше на стадион "Локомотив", но в Пловдив, започна чудесно за "железничарите".

Още в 4-та минута голмайсторът на тима Илия Димитров отбеляза.

Той вкара с глава след хубаво центриране на Николай Цветков. При попадението обаче, останаха сериозни съмнения за засада.

Доброто начало вдъхна увереност на "Локо" и тимът заигра доста по-добре от своя съперник. "Железничарите" дори имаха няколко добри възможности, с които можеха да удвоят преднината си.

Една от най-дискусионните ситуации в мача дойде в края на първата част. При една от редките си атаки, нападател на "Витоша" бе фаулиран в наказателното поле, но съдията подмина положението.

През второто полувреме ролите на терена се размениха и "Витоша" бе по-добрият тим на терена.

Бистричани заслужено стигнаха до изравнителен гол в 63-та минута, когато Даниел Кутев отбеляза с глава.

Голът даде импулс на "Витоша", а играчите на "Локомотив" изглеждаха объркани и доста изморени.

Тогава съдбата се намеси и осветлението на стадиона спря. Пускането му отне около 6-7 минути, в които локомотивци успяха да съберат сили.

Веднага след подновяването на играта, Ивайло Лазаров си изкара глупав втори жълт картон и остави тима на "Витоша" с човек по-малко.

Мачът стигна до продължения, а в тях "Локомотив" бе по-активният тим, но гол така и не падаше.

Така се стигна до 109-та минута, когато резервата Здравко Димитров вкара уникален гол, давайки преднина на тима си.

С изминаването на времето, играчите на "Локомотив" се виждаха като част от Първа лига, но в последните секунди на продължението, Стефан Христов успя да се разпише и да докара баража до дузпи.

При тях "Витоша" успя да спечели с 4:2, а решителната дузпа бе отбелязана от Стефан Христов.