Ливърпул постигна втора поредна победа от началото на сезона във Висшата лига.

Мърсисайдци спечелиха гостуването си на Саутхемптън с 2:1, макар да не изиграха най-бляскавия си двубой.

Победата обаче бе 11-а поредна в първенството, което е изравнен рекорд за тима.

Герои за гостите бяха Садио Мане и Роберто Фирмино, които вкараха попаденията донесли успеха.

Мане го направи в изключително важен момент - последната минута на първата част.

Това бе период от двубоя, в който играта на мърсисайдци определено не вървеше, а Саутхемптън имаше няколко чудесни шанса отразени от Адриан.

Невероятно изпълнение на Мане обаче шокира домакините и изведе Ливъпрул напред.

Попадението на Фирмино, което сякаш отказа "светците" падна в 71-ата минута, а Мане отново имаше основна роля.

Сенегалецът открадна топката и я подаде на Фирмино, който премина покрай няколко бранители и с хубав удар удвои.

Саутхемптън все пак стигна до почетен гол. Той бе заслужен с оглед на играта, но падна след ужасяваща грешка на Адриан.

Испанецът куриозно подаде топката на Дани Ингс, който я вкара във вратата му.

За негово щастие това не се оказа фатално за изхода на мача и Ливърпул удържа преднината си.