Севиля спечели яростното дерби на града срещу Бетис с 2:1 в 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Триумфът за отбора на Хулен Лупетеги бе изключително важен и оставя тима в битката за титлата с Реал Мадрид, като разликата между двата тима остава шест точки - 60 за Реал и 54 за андалусийци. Бетис остава трети на осем точки зад Севиля.

Ел Гран Дерби отново предложи много емоции, но на "Рамон Санчес Писхуан" домакините изиграха много силно първо полувреме, което се оказа ключово.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА >>>

Иван Ракитич вкара четвъртия си гол в градското дерби в 24-ата минута, когато откри резултата от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Клаудио Браво срещу Юсеф Ен-Насири.

В 41-ата минута Мунир направи резултата 2:0, след като бе изведен зад защитата и прати топката във вратата с удар по земя.

През второто полувреме Бетис направи няколко пропуски, за които ще съжалява. Все пак стигна до почетно попадение в 94-ата минута, когато Серхио Каналес изпълни по перфектен начин пряк свободен удар.

Така Севиля взе реванш за загубата от Бетис в турнира за Купата на Испания по-рано през годината и направи дубъл срещу историческия съперник в Ла Лига.

В друг мач от деня Виляреал разгроми Еспаньол в домакинство с 5:1 след четири попадения на младия Йереми Пина.