Манчестър Юнайтед бе много близо до още един провал през сезона във Висшата лига, но постигна драматична победа с 3:2 след обрат при гостуването си на Саутхемптън в 10-ия кръг.

"Червените дяволи" изоставаха с 0:2 до полувремето, но се върнаха в мача през втората част и в стил Сър Алекс Фъргюсън стигнаха до победен гол в добавеното време.

В герой за отбора се превърна дошлият през лятото със свободен трансфер от ПСЖ Едисон Кавани, който влезе като резерва и отбеляза първите си две попадения.

С важния си успех гостите се изкачиха до седмата позиция в класирането с 16 точки, а "светците" остават пети със 17.

Хората на Оле Гунар Солскяр изостанаха в резултата в 24-ата минута, когато Джеймс Уорд-Праус центрира от ъглов удар и на близката греда Ян Беднарек изпревари всички, за да отклони топката във вратата за 1:0.

Уард Праус, който е един от най-добрите изпълнители на пряк свободни удари в света в момента, доказа това в 33-ата минута, когато направи 2:0. Със супер фалцов удар халфът направи 2:0, а освен това контузи Давид Де Хея, който скочи и се удари в гредата. На полувремето вратарят беше сменен от Дийн Хендерсън.

В 52-ата минута Маркъс Рашфорд не успя да намали изоставането на своя отбор, пропускайки сам срещу вратаря Макарти, който спаси. Малко след това Кавани стреля над вратата от изгодна позиция.

Все пак в 59-ата минута Юнайтед намали резултата. Кавани центрира по земя към Бруно Фернандеш, който си спря топката добре и стреля веднага за 1:2.

В 74-ата минута резултатът стана 2:2. След ъглов удар Саутхемптън изчисти топката, но тя попадна на крака на Бруно, който отправи удар. Топката достигна Кавани, който отклони с глава и вкара втория си гол с екипа на "червените дяволи".

В добавеното време Юнайтед стигна до успеха след бързо изпълнен фаул и пас към Рашфорд, който веднага центрира към Кавани. Матадора отклони отново с глава и донесе третия гол за своите.

Така Матадора даде заявка за титулярното място в състава на Юнайтед, след като досега винаги влиза като резерва.