Етър и Ботев (Враца) завършиха календарната година с равенство 1:1 помежду си.

Двата тима бяха в тежка серия с доста мачове без успех, която ще продължи поне до средата на февруари, когато се подновява родния шампионат.

"Болярите" за последно спечелиха в началото на ноември, а това бе единствената им победа в последните 7 мача.

При врачани положението е още по-тежко, защото последният успех на тима дойде на 5 октомври, последван от осем поредни мача без поводи за радост в Ботев.

Днес двата отбора поне не загубиха и поделиха по точка. Тя оставя Ботев на предпоследното място с 14, докато Етър събра 19 и е десети.

Резултатът бе открит от домакините след половин час игра на стадион "Ивайло", когато точен бе Яни Пехливанов.

Халфът по отличен начин завърши прекрасната атака на тима си.

До края на полувремето Христо Иванов направи няколко добри спасявания, за да запази аванса на своя тим.

През втората част мачът бе доста по-отворен, а двата тима имаха шансове да стигнат и до успеха.

Милчо Ангелов пропусна да реши всичко за Етър, а малко след това Диминик Янков изравни.

Той открадна топката след нескопосано действие на Иван Скерлев в отбрана и успя да вкара за 1:1.

Врачани изпуснаха няколко отлични шанса за пълен обрат, но 10 минути преди края Ивайло Михайлов си изкара червен картон, което сложи край на устрема на Ботев.