Етър и Левски се задоволиха с по точка след срещата помежду си на стадион “Ивайло” във Велико Търново. И двата тима не показаха кой знае какви чисто футболни аргументи, като резултатът 0:0 е достатъчно красноречив за това, което се случи в някогашната българска столица в неделя привечер.

“Болярите” остават на дъното на класирането с 12 точки, като за втори пореден мач останаха с човек по-малко, но за разлика от 0:6 с Лудогорец, днес се пребориха за реми. Левски пък е осми с 19 точки след равенството днес.

Ловре Кнежевич се откъсна сам срещу вратаря на столичани след едва 30 секунди игра, но докато понечи да стреля, Начо Монсалве с шпагат изчисти, поправяйки грешката на защитата на своя тим.

В третата минута Найджъл Робърта се оказа сам в наказателното поле на Етър и отправи удар с глава, който обаче премина над вратата. Следващото по-добро положение дойде чак в 30-ата минута, когато Здравко Димитров надбяга тримата защитници на домакините, за да стреля встрани от вратата.

На почивката в игра се появи Преслав Боруков, а малко след подновяването на играта Миси Мезу пропусна да открие за Етър. Като цяло креативността в предни позиции липсваше и за двата тима, а хубавите отигравания не бяха нещо особено често срещано.

През второто полувреме Левски владееше топката повече, но не успяваше да премине добре организираните защитници на Етър и да стигнат до чисто положение.

Седем минути преди края Кольо Станев от домакините шутира от хубава позиция, но Рерас се хвърли на пътя на топката, за да осуети тази възможност. В последвалата контраатака Найджъл Робърта нахлу във вратарското поле, но вместо да комбинира с Валери Божинов, който бе на чиста позиция, реши да атакува сам и сбърка.

В същата минута Мариян Иванов от Етър бе изгонен за втори жълт картон, а макар да останаха с човек повече, “сините” отново не успяха да отбележат гол.