След 13 поредни мача без победа през сезона, Етър (Велико Търново) най-накрая успя да извоюва успех.

"Болярите" надвиха Царско село с минималното 1:0 в мач от 14-ия кръг на родния шампионат.

Мачът между двата тима трябваше да се играе вчера, но натрупалият сняг над Велико Търново не позволи провеждането му. Въпреки съменията, че и днес ще може да се играе, мач все пак имаше. Ръководството на Етър се справи с почистването на терена, а това се отплати с три точки.

Все пак "болярите' продължават да са на дъното на класирането със 7 точки, докато Царско село има 6 повече на 9-ата позиция.

Въпреки замръзналия терен и минусовите температури, двата тима изиграха интересен мач с доста положения пред двете врати, а единственият гол падна още в 11-ата минута. Свилен Щерев центрира, а младият нападател Преслав Боруков отправи страхотен удар с глава от около 15 метра и отбеляза.

Трябва да отбележим, че вратарят на Царско село бе малко по-напред в тази ситуация и допусна да бъде прехвърлен, но ударът на младия Боруков бе наистина майсторски.

Той продължава да прави отлично впечатление от началото на сезона, като това бе неговият пети гол.

До края на полувремето и двата тима имаха своите шансове, но по-скоро Царско село трябва да съжалява, че не успя да се оттегли на почивка при равен резултат.

Мертенс уцели греда, а съотборниците му Луис Педро и Стефан Христов също се отчетоха с пропуски.

През втората част футболът отстъпи на повече нарушение и единоборства, а в рамките на минута и двата тима останаха с по 10 души на терена.

Първо изгонен бе Свилен Щерев от състава на Етър. Той получи втори жълт картон заради изблъскване с тяло на откъсващия се Кордейро. Спорно решение, защото в момента на нарушението вратаят Христо Иванов вече бе отиграл топката, пращайки я далеч напред.

Все пак споровете бързо бяха потушени, защото секунди по-късно съдията показа абсолщтно еднакъв аршин. Този път Боруков се откъсна, а Божидар Васев неволно го препъна, но бе последен в отбраната и поучи директен червен картон.

Останали с по 10 души на терена, двата отбора заиграха доста по-хаотично, като до края едиснтвеният интересен момент дойде в 70-ата минута.

Тогава Етър като по чудо не удвои, след Луис Педро успя да изчисти топката от голлинията, въпреки хвърлилият се на шпагат в краката му Милчо Ангелов.

Етър все пак удържа аванса си и се поздрави с първия си успех през новия сезон.