"Левски" спечели гостуването си на "Етър" във Велико Търново с 2:1 и запази лидерската си позиция в Първа лига.

Успехът бе четвърти пореден за столичани под ръководството на Славиша Стоянович.

Интригуващият мач от шестия кръг на шампионата продължи 100 минути, а след силното начало, гостите намалиха темпото и трябваше да треперят в края.

"Левски" започна срещата доста по-добре от своя съперник и изцяло контролираше събитията в първите 30 минути, в които великотърновци рядко преминаваха централната линия.

Първият сериозен шанс за гол дойде в 16-та минута, когато Кабрал намери Давиде Мариани, а швейцарецът разтресе напречната греда, но топката тупна на голлинията и не влезе във вратата.

Логичното все пак се случи 10 минути по-късно, когато Габриел Обертан елиминира трима защитници във виолетово и подаде към намиращия се на чиста позиция Жерсон Кабрал.

Холандецът овладя топката и безпроблемно я вкара във вратата на "Етър".

След гола "Левски" необяснимо намали оборотите, а великотърновци заиграха по-агресивно, но това не доведе до опасности в тяхна полза.

Така се стигна до последната минута на първата част, когато Давиде Мариани се възползва от грешка в отбраната на "Етър" и излезе сам срещу Христо Иванов, но вратарят изби.

Избитата топка бе овладяна от Станислав Костов, който се промъкна между двама бранители и удвои с четвъртия си гол през сезона.

В началото на втората част играта бе прекъсната за около 8 минути, заради факлите, които феновете на "Левски" запалиха.

След подновяването й, "Етър" бе доста по-агресивен от съперника си и успя да намали в 63-та минута.

Защитата на "Левски" проспа атака на "болярите", Дани Младенов успя да се измъкне и да центрира, а топката попадна във Флорин Боджадж.

Албанецът се измъкна от Антони Белмонт и от близка дистанция не остави шансове на Полачек.

До края Руменов опита хубав удар в 78-та минута, а добавеното от съдията 10-минутно продължение, Дани Младенов имаше добър шанс, но Полачек отново спаси.

Така "Левски" се поздрави с четвърти пореден успех и очаква "Берое" в следващия кръг, докато "Етър" гостува на "Септември".