Етър записа втория си успех от началото на сезона, като се наложи с минималното 1:0 над последния Витоша.

Мачът бе съпътстван ot доста нерви и някои грозни сцени, но в крайна сметка успехът на "болярите" бе заслужен.

Те изиграха по-добър мач от съперника си и макар да не създадоха много положения, успяха да изкопчат успеха.

Той дойде с гол на Яни Пехливанов в 42-ата минута. Халфът на "виолетовите" се възползва от серия комични изчиствания и прати топката във вратата на съперника.

Витоша пропусна големия си шанс в 26-ата минута, когато опитният Емил Гъргоров изпусна дузпа.

Ветеранът в състава на бистричани бе главният герой в 85-ата минута, когато изпусна нервите си и потърси саморазправа с рефера.

Естествено, Гъргоров бе изгонен, а съотборниците му едва го удържаха и изкараха от терена.

Действия, които със сигурност не отиват на играч с над 300 мача в елита и двубои за националния тим на България.

Спечелените 3 точки пратиха Етър на осмото място, докато Витоша остава последен с едва 3 точки от 10 кръга.