ЦСКА отново ликува във Велико Търново, след 21 години без успех на стадион "Ивайло".

"Червените" спечелиха гостуването си на Етър с 3:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Така столичният гранд си върна втората позиция, на три точки пред Левски и на две зад лидера Лудогорец, преди утрешното дерби между двата тима.

Големият герой за ЦСКА бе Али Соу, който асистира за първото и вкара останалите две попадения, с което започна да оправдава гласуваното му доверие, да бъде опция №1 в атаката на тима. Гамбийският национал вкара и хеттрик преди седмица срещу Септември.

Снимка: Lap.bg

Първата част бе доста постна откъм интересни ситуации.

Пълните трибуни на "Ивайло" не видяха чисто положение, а домакините се отчетоха с два далечни удара. Единият от тях бе на Георги Сърмов и само намесата на Черниаускас предотврати попадение.

През втората част ЦСКА заигра доста по-активно, с много повече движение в предни позиции.

Атаките към вратата на "болярите" зачестиха, а Тиаго разтресе гредата от пряк свободен удар.

ЦСКА все пак стигна до гол в 65-ата минута.

Отбраната във виолетово не успя да изчисти топката добре, тя попадна в Али Соу, който с хубав пас матира отбраната, намери Жоржиньо и резултатът бе открит.

Само четири минути по-късно Али Соу бе изведен на чудесна позиция от Тиаго и с втори гол в мача сякаш уби интригата.

Нападателят на ЦСКА можеше да реши всичко след още три минути, но изпусна чисто положение и "червените" можеше да си платят скъпо, защото Етър се върна в мача.

Отбраната на ЦСКА заспа при центриране и Милчо Ангелов отклони към Дани Младенов, който намали резултата.

Етър се хвърли да изравнява, но малко по-късно ЦСКА спря устрема на "болярите" с трети гол.

Герой отново бе Али Соу, който довкара топката след мощен шут на Тиаго, рикоширал в гредата.