Евертън надви Арсенал с 2:1 на "Гудисън парк" в страхотен мач, който затвори 15-ия кръг във Висшата лига на Англия.

"Карамелите" на Рафаел Бенитес, които са сериозно критикувани от феновете си заради кризата от лоши резултати, постигнаха паметен обрат, завършен с фантастичен гол от дистанция в 92-ата минута на Демарай Грей. Резултатът със сигурност ще завърне част от позагубеното доверие в испанския наставник.

Преди това Арсенал поведе в края на първото полувреме с попадение на Мартин Йодегор, а в 80-ата минута Ричарлисон вкара за 1:1.

Бразилският нападател даваше всичко от себе си в двубоя, но негови две попадения бяха отменени заради ВАР, като във втората ситуация ставаше дума за не повече от 1-2 сантиметра. Това решение ще породи още спорове дали не трябва да се дава предимство на атакуващия играч при такива неразличими линии на двамата замесени играчи.

Въпреки лошия си късмет и протест на някои от феновете, които демонстративно напуснаха стадиона след 20-ата минута, Евертън не се предаде и постигна първата си победа от 25 септември. В периода оттогава бе влязъл в серия от две равенства и шест поражениявъв Висшата лига. Вече е на 12-а позиция с 18 точки.

Арсенал, който в този същия период, бе в много добра форма, сега записа третата си загуба в последните четири мача, като и трите дойдоха като гости - на Ливърпул, Манчестър Юнайтед и сега Евертън.

"Артилеристите" на Микел Артета имаха своя шанс да стигнат поне до точката тази вечер, но в края на мача Едуард Нкетия уцели греда след удар с глава от непосредствена близост, а Пиер-Емерик Обамеянг стреля встрани при друга много изгодна ситуация.