Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) отново се развихри в Шампионската лига.

Баварците този път вилняха във Вечния град, като разбиха Лацио с 4:1 в първа осминафинална среща между двата тима.

По този начин Байерн сякаш напълно свърши работата си още в първия мач, като също така продължи впечатляващата си серия без загуби в турнира.

На европейската сцена никой не е побеждавал Байерн вече 18 мача, като 17 от тези двубои бяха победи. Наистина впечатляваща серия, в която баварците грабнаха и трофея от Шампионска лига след победа с 1:0 над ПСЖ в миналогодишния финал.

Тази вечер очакванията за вълнуващ и открит двубой се оправдаха напълно, като голяма заслуга имаха домакините от Лацио, които не изневериха на атрактивния си стил, въпреки съперника срещу себе си. Това им струваше скъпо с оглед резултата, но като представяне "орлите" няма от какво да се срамуват, а и преди мача малцина очакваха подвиг от тяхна страна.

Лацио не спираше да атакува през целия мач, но това откриваше пространства в отбраната на италианския тим, от които невероятните офанзивни играчи на Байерн просто нямаше как да не се възползват. Разликата в класите на отделните играчи наистина бе много сериозна.

Голямо влияние за разгорма оказаха и някои безумни отигравания на Лацио в защита, като това на Матео Мусакио, който още в 10-ата минута опита да върне към вратаря си, но предостави топката на Левандовски.

А когато футболист №1 за 2020-а получи подобен подарък, той просто няма как да сбърка - 1:0 за Байерн.

След още няколко пропуска, Байерн съвсем логично стигна и до втори гол, дело на младия талант Джамал Мусиала.

Три дни преди 18-ия си рожден ден, той се превърна в най-младият голмйастор в елиминации на Шампионска лига, най-младият английски играч, вкарал в турнира, както и най-младият играч на Байерн, разписал се в турнира.

Освен това Мусиала е и първият играч роден през 2003-а, който бележи в най-престижния клубен турнир в света.

Снимка: Getty images

След този втори гол футболистите на Лацио се поотърсиха от шока и направиха няколко чудесни атаки, с които вместо да върнат един гол, те се оттеглиха на полувреме с три гола пасив.

Това се случи в заключителните минути на първата част, когато с кошмарна проява се отчете Патрик.

Той подари топката на Кингсли Коман, който навлезе в наказателното поле, финтира защитник и шутира. Ударът му бе избит от Пепе Рейна, но за негово щастие Лирой Сане бе на точното място, за да довкара.

Втората част започна по същия кошмарен начин за "орлите". Секунди след подновяването на играта те подариха топката на Сане, който напредна и отправи прострелно центриране, което Франческо Ачерби нелепо прати в собствената си врата.

Все пак със следващата атака Лацио успя поне малко да се отсрами, след като Хоакин Кореа проби по отличен начин и вкара за 1:4.

Явно вече при тотално решен сблъсък, двата отобра, най-вече този на Лацио, съвсем се отпуснаха и последваха доста приятни за неутралния зрител 40 минути.

В тях атаките към двете врати не спираха, а и двата отбора имаха положения, с които спокойно можеха да вкарат по още два гола. Трябва да се отбележи, че в тези минути и играчите на немския шампион сякаш не влагаха максимума от своите сили.

Това обаче не се случи, резултатът остана 4:1 в полза на Байерн, а на 17 март в Мюнхен сякаш е напълно изключено, да има интрига.