Големият фаворит на специалистите - Бразилия, започна с грешна стъпка участието си на Световното първенство в Русия.

Петкратните шампиони завършиха наравно 1:1 срещу Швейцария в първия си мач от група "Е".

Двата тима изиграха интересен двубой, в който Бразилия поведе с шедьовър на Коутиньо, а Швейцария изравни с гол на Стефан Цубер.

Снимка: Getty images

Мачът започна с положение за Швейцария. То се откри пред Блерим Джемайли, който прати топката над вратата от добра позиция.

Бразилия заигра доста по-активно след тази ситуация, опитвайки множество атаки, главно по крилата.

Това даде резултат и в 11-та минута, когато топката се озова в малкото наказателно поле, където Паулиньо като по чудо не уцели вратата.

В 20-та минута логичното се случи и Бразилия откри след истински шедьовър на Филипе Коутиньо.

Играчът на "Барселона" изстреля страхотен фалцов удар, който влетя неспасяемо във вратата на Зомер.

След гола бразилците необяснимо намалиха оборотите, сякаш мислеха, че мачът вече е решен.

Единствената по-интересна ситуация до края на полувремето се откри пред Габриел Жезус, който не уцели вратата с глава от отлична позиция.

Швейцария започна по-силно втората част и стигна до изравнителен гол в 50-та минута.

Стефан Цубер отбеляза с глава след центриране от корнер, а при попадението останаха съмнения за нарушение на играча в червено.

Изравнителният гол стресна бразилците, които се активизираха, но пък това отваряше и доста празни пространства за контраатаките на "кръстоносците".

Головите положения обаче липсваха, а звездата на бразилците - Неймар, бе пазен отлично, а в моментите когато овладяваше топката веднага се извършваше нарушение срещу него.

В 73-та Габриел Жезус се измъкна в наказателното поле и падна искайки дузпа, но съдията не отсъди такава.

До края Бразилия опита няколко далечни удара, но без успех. Най-близо до гола бе Миранда, но шутът му мина на сантиметри от лявата греда. В последните секунди на мача, швейцарски бранител трябваше да чисти от голлинията, за да запази равенството.

Така изненадващо големият фаворит на Мондиала започна с грешна стъпка. Следващият мач на петкратните шампиони е срещу Коста Рика, докато Швейцария се изправя срещу Сърбия.