Левски сензационно завърши 2:2 срещу Септември в мач от 18-ия кръг в Първа лига.

Уникален гол на Мирослав Будинов със странична ножица в продължението донесе престижната точка за Септември на "Васил Левски" - напълно заслужена след страхотно представяне на тима.

И четирите гола паднаха през второто полувреме, въпреки че "сините" удариха две греди през първата част. Септември изигра най-силния си мач от началото на сезона и създаде не малко положения за гол, с които можеше да си тръгне поне с точка. Червен картон на Фабиано Алвеш в края сякаш ги лиши от някакъв късен натиск за търсене на втори гол, но такъв падна в 94-та минута.

Преди това Левски на два пъти повеждаше, въпреки че игра много неубедително срещу един от най-удобните съперници през този сезон. Точно изпълнена спорна дузпа 10 минути преди края не стигна на тима на Славиша Стоянович за победата и феновете им трябва да преглътнат ново разочарование след загубата от Ботев (Враца) преди два кръга. Днешният мач бе първи мач срещу столичен клуб, който Левски не печели този сезон.

"Сините" играха слабо и остават на шест точки зад лидера Лудогорец, който утре играе с ЦСКА на "Българска армия". Септември е 13-ти с 11 точки.

Изненадващо или не, първият опасен удар през първата част бе на сметката на Септември. Ишмаел Байду пробва рефлекса на Божидар Митрев със силен шут одалеч, но стражът се справи, макар и трудно.

Подобна реакция видяхме и на другата врата. Кабрал стреля от пряк свободен удар, а Янко Георгиев отби топката, която след това срещната греда.

Септември продължи да играе силно и един от най-добрите шансове се откри пред Георги Русев, който мина на парад през защитата на Левски преди опасният му удар да бъде блокиран и да прелети за корнер.

Снимка: БТА

Малко след това Левски удари втората си греда. Габриел Обертан центрира и Станислав Костов стреля с глава преди топката да срещне страничния стълб.

Точно след час игра крепостта на Септември рухна. Станислав Костов отбеляза 15-ия си гол в Първа лига след центриране на Кабрал отляво. Грешката бе колективна на централните защитници и вратаря Георгиев, който трябваше да излезе за тази топка.

В 66-та минута се получиха куп грешки и на другата врата. Божидар Митрев излезе на два пъти, като при втория случай спаси с тяло и след дълга суматоха в наказателното му поле Иван Стоянов се разписа, въпреки че имаше четирима души на гол линията - 1:1. Левски отвърна с далечен удар по земя на Давиде Мариани в 72-та минута, който мина до гредата.

Снимка: БТА

В 79-та минута Иван Горанов падна в наказателното поле след контакт с Ишмаел Байду и съдията Петър Костадинов посочи бялата точка. Решението му бе спорно, но Кабрал отбеляза за 2:1.

Две минути след това вечерта за Септември стана още по-горчива. Фабиано Алвеш беше изгонен за втори жълт картон след нарушение срещу Кабрал.

Снимка: БТА

В 85-а минута резервата Борис Галчев бе на сантиметри от красиво изравнително попадение след изпълнение на пряк свободен удар. Топката срещна гредата. В продължението обаче резервата Мирослав Будинов вкара уникален гол за 2:2 със странична ножица и вгорчи живота на Стоянович и неговите възпитаници.