Миналогодишният финалист в Шампионска лига - Тотнъм, започна с грешна стъпка участие си в турнира.

"Шпорите" завършиха наравно 2:2 като гости на Олимпиакос в първи мач от група "В".

Така след вчерашната загуба на Ливърпул, днес и другият участник в последния финал се издъни.

Равенството бе напълно справедливо. Домакините играха смело и агресивно, като в доста моменти от мача надиграваха английския си гост.

Тотнъм от своя страна разочарова. "Шпорите" проспаха първия част от мача, а на "Йоргос Караискакис" това се наказва. Олимпиакос удържа крепостта си за 11-и пореден път в Европа, затвърждавайки реномето си на един от най-опасните домакини на Стария континент.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Домакините въобще не се стреснаха от по-класния си съперник и започнаха доста агресивно и атакуващо срещата.

За агресията в гръцкия тим разполагаше и страхотната атмосфера, която феновете създаваха на препълнения "Йоргос Караискакис".

Олимпиакос изтърва няколко чудесни шанса, а Поденсе дори уцели гредата.

До този момент Тотнъм почти нямаше атака, но с първото си навлизане в наказателното поле Хари Кейн успя да си изкара дузпа.

Той подмина тунизиеца Ясин Мериа, който глупаво протегна крак и го препъна.

Именно Кейн застана зад топката, за да изведе "шпорите" напред.

Класата и опита на Тотнъм си проличаха малко по-късно, когато с втория си удар в мача резултата стана 2:0 в тяхна полза.

Този път герой бе Лукас Моура, който от границата на наказателното поле успя да отбележи.

Може би някои зрители помислиха, че мачът приключи, но Олимпиакос отказа да се предаде и отново натисна успокоените англичани.

Така дойде 44-ата минута, в която съвсем заслужено Даниел Проденсе успя да вкара за 1:2.

Снимка: АР/БТА

По подобие на първата, домакините започнаха доста агресивно и втората част, а това даде своя резултат.

Десет минути след нейното начало Валбуена получи пас в наказателното поле и бе фаулиран от Ян Вертонген.

Съдията отсъди дузпа, която потърпевшият Валбуена превърна в гол и изравни резултата.

Този развой събуди "шпорите", които най-сетне се сетиха да атакуват и да понатиснат съперника.

Това изглежда устройваше гърците, които се подредиха отлично в дефанзивен план и разчитаха на доста бързите си крила, които непрестанно тормозеха отбраната на лондончани.

Макар да вдигна оборотите, Тотнъм така и не стигаше до чисти положения, като най-добрата възможност се откри пред Ламела, но вратарят изби.

Така двата тима напълно заслужено разделиха по точка, която за Тотнъм определено е разочароваща.

В другия ранен мач от вечерта, отборите на Клуб Брюж и Галатасарай завършиха наравно 0:0.